FUE plus

FUE (Folliküler Ünite Exraction) Plus hakkında yazmak en zor olanıydı sanırım.   İnsanları kelime oyunlarıyla yönlendirme kaygım olmadığından saç ekimine böylesi bir eklenti koymak bana hep aykırı geldi. Ancak saç ekimi anlayışını tümden değiştiren FUE tekniğine geçişte geciken klinikler, önde gidenlere yetişme kaygısıyla uydurduğu değişik eklentiler giderek oturmakta ve hatta o eklentileri kullanmayanlar geri kalmış gibi algılanmakta.

Plus eklentisini kullanma ihtiyacı doğuran diğer bir durumsa FUE’yi saç ekiminin geleceği olarak gören araştırmaya meraklı doktorlar köklerin daha ince uçlarla alınacağını tespit edip alım ucu çapını 0.8 mm’ye kadar incelttiler ve 1.2 mm’lik uçlarla çalışıp “bizde FUE yapmaya başladık” diyenlerin yaptığı saç ekimiyle aradaki farkı anlatmak için kendilerinin farklı olduğunu ifade etmeye çalışmalarıdır.

Genel olarak dizel yakıtta “fuel plus” veya deterjan ürünlerinde plus kelimesi artı bir şey eklendiğini ifade ederken “FUE Plus” iğne çapının eksildiği anlamına geliyor.

Yaygın bilgi 1 mm’den ince alım ucu kullanmak FUE Plus olarak adlandırılıyor ve 0.8-0.9 mm uç kullanan klinikler “FUE Plus yapıyoruz” diye reklamlar yapıyor. Bu durumda ben 0.7 mm uç kullandığım vakalara “Ultra Plus FUE” sıkça kullandığım 0.6 mm’lik uçla ekim yaptıklarıma da “Ultra Ultra  FUE Plus”  gibi tanımlamaları kullanmam gerekecek 🙂

FUE ye ” FUE plus – FUE plass – geliştirlmiş FUE – advenced FUE – 3 M FUE – FUE 2 “gibi eklentiler koyarak daha çekici hale getirmek yerine saç ekimini sadece kök alımı gibi görmeden bir bütün olarak değerlendirip “usulüne uygun FUE” tanımlamasının daha doğru olduğunu düşünerek FUE’yi araştırırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini “FUE’nin incelikleri” sayfasında yazdım.
Saç ekimi ile ilgili ayrıntılı bilgi ve zengin resim arşivi için saç ekimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir