Mikromotorla saç kökü alımı

Motorlu FUE yıllarca FUT yöntemiyle saç ekiminden vaz geçemeyen kliniklerin FUE deki zaman kaybını azaltmak için kullandığı bir yöntemdir.

Mikro motor denilen elle tutulabilecek kadar küçük bir cihazla kök alınacak ucun döndürülmesiyle yapılan bir saç kökü alım tekniğidir.

Gerçekten elle alımdan daha hızlı bir şekilde kök alımı yapılabilmektedir ama FUE tekniğinde önemli olan köklerin alım hızı değil ekim hızıdır ekim hızını belirleyen en önemli faktörse köklerin ekim kalitesidir.FUT yönteminden FUE yöntemine geçişi tamamlayamayan kliniklerde ekim işlemi FUT ta olduğu gibi deliklerin önceden doktor tarafından hazırlanıp ekimin hemşireler tarafından yapılması ekim hızını artırmakta ve bu da alım hızını artırma ihtiyacı doğurmaktadır.Yani usulüne uygun FUE yapmanın tek yolu bu iş için gereken zamanın ayrılmasıdır. Özellikle kökleri bekletmeksizin alımla eş zamanlı yapan bir yerde alım hızı önemini yitirmekte ve ekim hızı herşeyi belirlemektedir.

Usulüne uygun yani cildi kesrek delmeden,her kıl köküne olması gereken açıyı vererek,kökleri 1 ve 2 li ekim yaparak,alım ve ekim esnasında kökleri zedelemeden ekim yapılıyorsa köklerin motorla alınması hiçbir önem arzetmemektedir.

Saç Ürünleri Satış

Diğer taraftan oldukça yumuşak ,hassas ve travmadan hemen etkilenen kıl kökünün el gibi hassas organ yerine motorla alınmasının alınan ve geride kalan köklere ciddi zarar verebileceği konusunda şüpheler giderek yaygınlaşmaktadır.

Halihazırda FUE nin mantığını kavramış ve sadece FUE tekniğiyle saç ekimi yapan FUT yöntemini terketmiş kliniklerde motor kullanılmamakta ve bu işin sanatsal bir girişim olduğu mantığıyla ellerinin hassasiyetine güvenmektedir.

Motor kelimesinin kabalığıda önüne mikro kelimesi konularak hafifletilmeye çalışılmıştır sanki başkaları makro motor kullanıyormuş imajına kapılmamak gerekir.Benzer mantıkla yaklaşıldığında kullanılan cihazın mikro eki konsada sıradan bir motor olduğunu ve bunu kullanmanın bir yetenek veya beceri,aletinde teknolojik üstünlük olmadığını bilmekte yarar var çünkü elle elim yapacak kadar birikimli bir eleman motorla alımı rahatlıkla yapabilir.

Motorlu FUE ile saç ekiminizi daha kısa sürede yaptırmanız mümkün ama siz yinede “ömür boyu başınızın üstünde taşıyacağınız ” bu saçları hızlı değilde kaliteli bir şekilde ektirmenin yollarını arayın.

 

Saç ekim resimleri için www.sacekimiresim.com

Share
You can leave a response, or trackback from your own site.

One Response to “Mikromotorla saç kökü alımı”

 1. ahmet dedi ki:

  motor alımı kök ölümüne sebeb vermedigini söyleyen doktorlarda var. bunu söyleyen dr bu işi iyi yapanlardan birisi imiş. kendiside eskiden motora karşıymış ama şimdi motor kullanıyomuş. siz halen motora karşımısınız?
  Dr.Atilla kaya
  O olay öyle 2 cümlede izah edilebilecek yada bende karşıydım diyecek kadar basit bir konu değil ama şunu söyleyebilirim;2004 yılında kullandım içime sinmedi,2008 yılında yeniden kullandım yine aklıma yatmadı,2009 yılında devri düşük torku yüksek özel bir motor tasarlattım o da aklıma yatmadı ve hala manuel çalışıyorum.Motor kullanmak artı beceri gerektirmiyor elle zarar vermeden alım artı beceri gerektirir 🙂
  Diğer bir konu motor hızlı alım sağlar (köke ve dokuya zararını görmezden gelirseniz) eğer siz hızlı ekiyorsanız (bu da iki hemşirenin aynı anda ekimiyle mümkündür) motor kullanmanın anlamı olur ben her kıl kökünü kendim ve olması gereken açısıyla canlı kısmına dokunmadan ektiğim için o kadar hızlı ekemiyorum bu durumda motor kullanmak bana yarar değil kökler yığılıp bekleyeceği için zarar getirir.
  umarım motor kullanmayışımın mantığını izah edebilmişimdir.

Leave a Reply