Saç ekim robotu

Saç ekimi robotu ile ilgili bulduğum en çarpıcı yazıyı eklemeye karar verdim 🙂 Robotik cerrahi insan eliyle girilemeyecek kadar dar vücut alanlarında bile mükemmel ameliyatlar yapmaya yarayan bir cerrahi tedavi seçeneğidir. Buna karşın saç ekimi robotu  kelimenin tam anlamıyla “uydurma” bir kavramdır. Robotik cerrahinin son dönemde popüler olmasının avantajını kullanmaya çalışan uyanıklar üretici firmanın “ PUNCH HAIR MATIC ” dediği kökleri alım aletiyle ekimde kullanılan aletin aynı konsole yerleştirdikleri bir cihazdır.

Son dönemde cerrahinin kullanımına girmiş muhteşem robotlarla yakından uzaktan ilişkisi yoktur .

Buradaki temel amaç aslında ne ekim yaptırana ne de ekim yapana fiziki anlamda hiçbir katkı sağlamayan bu cihaza yönlendirici isim vererek kişinin aklını çelmektir. Siz siz olun robotun size ne katacağını iyi araştırın yoksa pişman olduğunuzda karşınızda tartışacak bir robot bulamazsınız.

Saç Ürünleri Satış

Kaynak www.genelsaglik.org

21.11.2009 saç ekimi robotu workshopundan edindiğim izlenimleri paylaşmak için yazıya eklenti yapmaya karar verdim.

Ama;

Workshoptan önce ücret ödemeden yediğim 2 parça kuru pasta ve içtiğim 3 fincan çayın hatırına nankörlük etmeyip sadece tek cümle yazacağım 🙂

3. Jenerasyon diye üretilen cihazı izleyebildiğim kadarıyla kullanmam için 30 jenerasyon daha geliştirilmesi gerekecek şu haliyle asla kullanmam ve kullanmayı düşünmem.

Sitenin sorular kısmına fazla soru gelirse zarar görecek insan sayısını azaltmak için avantaj ve dezavantajlarıyla ilgili geniş bir yazı yazacağım.

Saç ekimi ile ilgili ayrıntılı bilgi ve zengin resim arşivi için saç ekimi

Share
You can leave a response, or trackback from your own site.

6 Responses to “Saç ekim robotu”

 1. pelin dedi ki:

  hocam ben robata falan inana mıyorum 20 yaşında bir bayanım ve ön tepe ve yan kısımlarda saçımda cidi şekilde seyrelmeler yavas yavas bunlar açılmalar olacak gibide geliyor saç ekimini düşünüyorum en yakın il adana oldugu için burdan bir merkez önere bilirmisinz benim saç dökülmem bayna tipi saç döükümesi mi sizce ve bu piyasadaki komplx41 gibi saç ürünleri var ekim değilde onların kullanılmasını da öneriyormusunuz tesekürler.
  Dr.Atilla Kaya
  Bayan tipi olup olmadığından emin olmalısınız çünkü bayan tipi dökülmede (ensede seyrelir) saç ekimi mantıklı olmaz
  komplex 41 ile ilgili yorumu http://www.sacilaclari.com sitesinden okumanızı öneririm 🙂

 2. Aslan KONT dedi ki:

  Bu arada bana mikromotor ile 4000 greft ekildi. Bunu yapan robot var mı bilemiyorum. bu arada murat bey ne işle iştigal ediyor da toplantıya katılıyor anlamadım ama burada yapan kişi daha yetersiz diyorsa niye hala israr ediyor ki?

 3. Aslan KONT dedi ki:

  Hocam aynen katılıyorum. Ben Almanyada yaşıyorum .1 sene evvel yaptırdım. Çok da başarılı oldu insanlar niye robot diye tutturur ki insan varken robota ne gerek var. Hem robotla ne konuşacağız. Bir de robotlar mı istila edecek dünyayı :))

 4. esra özgür dedi ki:

  robot mobot hikaye arkadaşlar videoları izleyin anlarsınız. zaten yine insan eliyle yapılıyor bir de delileri yuvarlak açıyorlar. onlar tarla gibi engebeli kafa derisi olmasına neden olur. sakın aldanmayın robot kullananlara da kesinlikle gitmeyin.

 5. Murat AKTAŞ dedi ki:

  Güzel yorumlar olmuş lakin doktor Atilla beyin kaçırdığı bir nokta var, bu konuyu araştırdım, Punch Hair Matic cihazının Fransız üreticisi ürün tanıtımı üzerine ” A new robot to fight baldness” yazmıştır, kısacası robot demiştir, ekimde kafaya yapılan serum işlemi olmaması ve işlemin hızlanması sürenin kısalmasına sebep olmaktadır, Doktor Atilla bey bu konuda hak verir ki, alınan saç kökleri canlılığını yitirmemesi için alım ve ekim süresinin kısalması saç ekiminde ki başarı oranını arttırmaktadır, 21 Kasım’da yapılacak Lansmana katılacağım sanırım saç ektirmek isteyen biri olarak, görmekte fayda var ben umutluyum umarım beklediğime değer, Atilla hocamıda orda görmek isterim, bilgilerine orda ihtiyacım olacak 🙂
  Dr.Atilla Kaya
  21 kasımdaki lansmana katıldım ve oradan aldığım cd yi ayrıntılı izledim sonuçta şuna karar verdim o cihazla ekim yapan hiç kimse benim ekim yaptığım her kişiye söylediğim “daha önce gitmediğiniz bir berbere gittiğinizde saç ektirdiğinizi anlayamayacağı kadar doğala yakın olacak” sözünü söyleyemez. 🙂

 6. tolga dedi ki:

  bu yazı bilimsellikten uzak olmuş bence saç ekim robotuna şans vermek lazım sonuçta normal ekimde kafamız cim adam gibi oluyor ve sonucta doktor kullanacak zaten her doktor da aynı olmuyor maalesef kımse birbirini beğenmiyor bu konuda daha doğal bir gorunum elde ediliyormus ve avrupa da kullanılıyor diye biliyorum
  Dr.Atilla Kaya
  Sanırım yazıyı dikkatli okumadınız üretici firma bile robot kelimesini kullanmamış çünkü cerrahide kullanılan robotla hiçbir benzerlik yok 🙂

Leave a Reply