Saç ekim robotu

Saç ekimi robotu ile ilgili bulduğum en çarpıcı yazıyı eklemeye karar verdim 🙂 Robotik cerrahi insan eliyle girilemeyecek kadar dar vücut alanlarında bile mükemmel ameliyatlar yapmaya yarayan bir cerrahi tedavi seçeneğidir. Buna karşın saç ekimi robotu  kelimenin tam anlamıyla “uydurma” bir kavramdır. Robotik cerrahinin son dönemde popüler olmasının avantajını kullanmaya çalışan uyanıklar üretici firmanın “ PUNCH HAIR MATIC ” dediği kökleri alım aletiyle ekimde kullanılan aletin aynı konsole yerleştirdikleri bir cihazdır.

Son dönemde cerrahinin kullanımına girmiş muhteşem robotlarla yakından uzaktan ilişkisi yoktur .

Buradaki temel amaç aslında ne ekim yaptırana ne de ekim yapana fiziki anlamda hiçbir katkı sağlamayan bu cihaza yönlendirici isim vererek kişinin aklını çelmektir. Siz siz olun robotun size ne katacağını iyi araştırın yoksa pişman olduğunuzda karşınızda tartışacak bir robot bulamazsınız.

Kaynak www.genelsaglik.org

21.11.2009 saç ekimi robotu workshopundan edindiğim izlenimleri paylaşmak için yazıya eklenti yapmaya karar verdim.

Ama;

Workshoptan önce ücret ödemeden yediğim 2 parça kuru pasta ve içtiğim 3 fincan çayın hatırına nankörlük etmeyip sadece tek cümle yazacağım 🙂

3. Jenerasyon diye üretilen cihazı izleyebildiğim kadarıyla kullanmam için 30 jenerasyon daha geliştirilmesi gerekecek şu haliyle asla kullanmam ve kullanmayı düşünmem.

Sitenin sorular kısmına fazla soru gelirse zarar görecek insan sayısını azaltmak için avantaj ve dezavantajlarıyla ilgili geniş bir yazı yazacağım.

Saç ekimi ile ilgili ayrıntılı bilgi ve zengin resim arşivi için saç ekimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir