Saç Ekimi Fiyatları

 • Saç ekimi yüksek mailiyetli yatırım gerektirmeyen standart giderleri olan emek yoğun bir iştir. Bunun sonucu olarak da saç ekimi ücretini belirleyen en önemli faktör emeğin bedelidir. Bu emeği harcayan eleman hemşire ise ekim ucuzlamakta doktor ise daha pahalı olmaktadır. 
 •   Eski yöntem olan FUT yöntemiyle saç ekiminde yapılan iş yaklaşık aynı olmakla beraber bir kliniğin saç ekimi fiyatını belirlerken en önemli etken o ekimi kaça mal ettiğidir. Özellikle toplama ekiplere ekim yaptıran klinikler bir güne sıkıştırdığı 3-5 hastaya aynı dönemde ekim yaptırdığı için 1000 dolar gibi çok ekonomik düzeyde ücretler çıkarabilmektedir. Buna karşın ismini korumak zorunda olan ve lüks semtte yüksek maliyetle çalışan klinikler 2500 euroya kadar fiyat verebilmektedirler.
 •  Saç ekimi fiyatını belirleyen bir diğer etken ekim yapılan hasta sayısıdır. Özellikle saç ekiminin azaldığı aylarda klinikler temel giderlerini karşılamak için pazarlığa açık hale gelirken yurt dışı Türk işçilerinin tatil döneminde saç ekim fiyatları yukarı doğru tırmanmaktadır.
 •   FUE tekniğiyle saç ekimi fiyatı daha farklı etkenlerle oluşmaktadır.
  Şöyle ki;
 •   FUT yapamıyoruz demek zorunda kalmamak için FUE yapıyoruz ama çok pahalı ” 1 graft 10 Euro ” diyerek kişiyi FUT a yönlendirenlerin verdiği çok abartılı rakamlar.
 •  Günlük ekim sayısının yükseltilemediği ve buna paralel olarak maliyetin yüksek olduğu kliniklerin verdiği 1 graft 3-4 euro olan rakamlar.
 •   FUE’yi sadece alım farkı olarak düşünüp kökleri FUE gibi alıp ekimi FUT tekniğiyle yardımcı personele yaptıran kliniklerde saç ekimi fiyatları 1 TL’ ye kadar düşebilmektedir.
 •    Saç ekimi ücretini araştırırken şu konulara dikkat etmek gerekir;
  Telefonla veya e-maille saç ekimi fiyatı sorulduğunda ”fiyatı sizi görüp test yaptıktan sonra verebiliyoruz” deniyorsa bu sizi klinikte razı etme amaçlı olabileceğini düşündürmelidir. Çünkü gerek FUE gerekse FUT yönteminde saç ekimi ücreti yaklaşık bellidir.
 • ”Ücretlerimiz 700 dolardan başlıyor” deniyorsa bu da sizi kliniğe kadar çekebilmek için hazırlanmış bir plan olabilir.
 • Saç ekimi fiyatımız 2500 euro deniyorsa bu ”biz üst düzey müşteriye hizmet veriyoruz” anlamına gelebilir.
 • ”FUE ve FUT saç ekimi aynı fiyat” deniyorsa size belli bir süre ayrılacak anlamına gelir ki bu süre zarfında FUE ile kaç kök ekileceği konusunu netleştirmelisiniz. Çünkü FUE tekniğinde  yarım saatlik bir seansta 100 kök ekilebileceği gibi 10 saatlik bir seansta 4 000 kökte ekilebilir. Bu kadar değişken bir uygulamada sabit bir fiyat verilmesi tereddüt oluşturabilir.
 • Sonuç olarak Türkiye’nin ekonomik gerçekleri göz önüne alındığında FUE ile saç ekimi fiyatının 1 euro civarında olması makul görünmektedir. Bundan çok ucuza yaptırdığınızda ekim kalitesinden emin olamazsınız. Çok ucuza kalitesiz bir ekim yaptırmak yerine aynı paraya seyrekte olsa uzman doktora ekim yaptırmaya çalışmalısınız.

Saç ekim resimleri için www.sacekimiresim.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir