Saç Tedavisi - Saç Hakkında Herşey

Bir başka WordPress sitesi

Saç ekimini araştırmaya başlamadan

Saç ekimine karar vermeden önce mutlak bilmeniz gerekenler:
-Saç ekimi görüşmesi yaparken saçınızı kimin ekeceğini açık ve net bir şekilde öğrenin saçlarınızı ” Doktorun kendisi mi? yoksa yardımcı sağlık personeli mi? Yoksa sağlık eğitimi bile almamış birileri mi?” ekecek bunu bilerek karar verin.
-İnternette abartının yasak olmadığını bilerek yalan yanlış yönlendirmelere kanmayın.
-Mutlaka birkaç yerden görüş alın bu sizin bilgi düzeyinizi artıracaktır.
-Yaptıracağınız kliniğin şerit yapıp yapmadığını öğrenin yapıyorsa o klinikte FUE yaptırma konusunu tekrar düşünün.
-Size gösterilen montajlanmış resimleri değil mümkünse ekilen kişileri görün.
-Doktorla en son konuşun böylece doktora daha bilinçli sorular sorarsınız.
-Ekim yapan ekipte saçınızı kimin ekeceğini ve eğitimini öğrenin.
-Toplama ekibe kesinlikle ekim yaptırmayın yoksa sorun yaşadığınızda aynı ekibi bir daha toplayamayabilirsiniz.
-Olabildiğince çok soru sorun bunun için görüşme öncesi olabildiğince okuyun bu sizin soru kalitenizi artırır.
-İşi ucuza getirmeye çalışmayın (yoksa kalite düşebilir).
-Beklentilerinizi sınırlı tutun bu sizin gelecekteki memnuniyetinizi artırır. Ama fazlasını isteyin bu da sizin alabileceğinizi artırır.
-Her bir kıl kökünü önemseyene ekim yaptırın (sizin için her kıl kökünün kıymetli olduğunu unutmayın).
-Sizi yönlendirenlerin önerilerinin dışında başkalarının da fikrlerini alın.
-Girdiğiniz iş yerinin albenisinden etkilenmeyin. çünkü saç ekiminizi iş yeri değil insan yapacak.
-Ekonomik probleminiz varsa saç ekimini erteleyin yoksa ucuz ve kalitesiz yapılmış bir ekimi düzeltmek için daha çok para harcamanız gerekebilir.
-FUE yönteminde nerdeyse teknolojiye hiç yer yoktur. Bu sebeple sizi etkilemek amacıyla yapılan muayeneleri (saç analizi, bilgisayarlı saç analizi, dermatoskop, trikoskop, kapilloskop vs) görmezden gelin.
-Saç muayenesi sonucu söylenen kök sayısı hakkındaki rakamları değerlendirmeye almayın çünkü sizi ikna etmek için abartılabilir.
-İhtiyacınız olduğu söylenen rakamın her zaman az geleceğini bilin.
-Ucuza yaptırıp her aynaya baktığınızda sinirinizi bozacağınıza kredi alıp istediğinizi gerçekleştirin yada saç ektirmeyi erteleyin.
-Saç ektireceğinizi ve ektirdiğinizi çevrenizden gizlemeye çalışmayın(rahat araştırma yapmanızı sağlar)
-Saçlarınız seyrekse tam kelleşmeden ekim yaptırın böylece tam kel halinizi görmemiş olursunuz.
-Bilgisayar programıyla “ekimden sonra böyle olacak” sözüne temkinli yaklaşın yoksa hayal kırıklığına uğrarsınız.
-Ekim anında “TV izleyebilir, dergi okuyabilir, meyve suyu içebilirsiniz” dendiyse bunları evde yapın ekilirken yaşayacağınız rahatlığı değil ekim kalitesini düşünün.
-Mikroskop kullanıp kullanmadıklarını sorun eğer kullanıyorlarsa bilin ki orası FUT yapıyor FUT yapan yerde usulüne uygun FUE yaptırma şansınız azdır.
-Bir günde birden fazla saç ekimi yapılan yere ekim yaptırmayın, yoksa aceleye gelebilirsiniz bu da kaliteye gölge düşürebilir.
-İstanbul’dan, Ankara’dan ekip gelecek ona göre size randevu verelim deniliyorsa kel halinizin size daha çok yakıştığına karar verin veya siz kadrolu ekibin olduğu yere gidin.
-Ekilen saçların gerçek şeklinin 8-12 ayda ortaya çıkacağını ve komik bir görüntü ortaya çıktığında yapabilecek bir şey kalmayacağını aklınızdan çıkarmayın.
-Muvaffakat imzalatan kurum sizin gelecekte memnun olmazsanız yapacağınız şikayetin önünü kesmeye çalışıyor demektir. İmzalatana ekim yaptırmadan tekrar düşünün.
-Saç ekimi yaptırdıktan sonra ekilen saçlarına epilasyon yaptırmak zorunda kalanlardan biri olmamak için doğru karar vermeye çalışın bunun için daha çok araştırın.
-Yaptırdığınız girişim bedeninize saygı gösterdiğinizin bulgusudur. Bundan gurur duyun.
-Özellikle sanal ortamda söylenen övücü, abartılı, süslü sözlerin ve gösterilen fotoğrafların yeterince güvenilir olmadığını düşünüp ihtiyatla yaklaşın.
-Saç ekim için anlaşırken saçlarınızı hemşiremi, sağlık memurumu, sağlık eğitimi dahi olmayan saç ekim uzmanı denen biri mi? yoksa doktor mu? ekecek bunu açık ve net bir şekilde konuşun.
-Sizi ikna etmeye çalıştıklarını hissederseniz vaadedilen sonucun ne kadar mantıklı olduğunu tekrar değerlendirin.
-Forum siteleri internette bilgi iletişiminin en kolay yoludur. Forumlara katıldığınızda iki konuyu unutmayı birincisi; memnun insanlar genellikle bunu paylaşma eğiliminde değildir. Bu sebeple şikayetlenmenin fazla olması sizi tedirgin etmesin, ikincisi; bir klinik veya kişiye gereğinden fazla övgü yapılıyorsa bunu saç ektiren birinin değilde saç eken birinin reklam amaçlı yazıyor olabileceğini unutmayın.
-Araştırmanızı bu cümleyle bitirmeyin ve devam edin araştıma bilgi düzeyinizi artırır. Bu da hata yapma ihtimalinizi azaltıp daha kaliteli bir ekim yaptırma şansınızı artırır.
Saç ekimi ile ilgili ayrıntılı bilgi ve zengin resim arşivi için saç ekimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir