Saç sorunları

Saça ilgili olarak gördüğümüz en sık sorun saç dkülmesidir ancak bazen  diğer sorunlarda önemli olmasada  bezdirici olabilmektedir. 

SAÇTA CANSIZLAŞMA

Özellikle stres ve yoğun rejim dönemlerinde vitamin ve mineral eksikliği, güneş, klorlu su, aşırı sıcak uygulama gibi dış etkenler, çeşitli hastalıklar ve hormonal değişiklikler gibi pek çok sebeple saçlar canlılığını kaybedebilir.Saçlarda cansızlaşma görüldüğünde bu sebepler araştırılmalı ve ortadan kaldırılmalıdır.Net bir sebep bulunamıyorsa uzmanın fikri alınmalı ve bilimsel araştırmalar yapılmalıdır.

 

SAÇLI DERİDE KAŞINTI

Saçlı deride kaşıntı yapan birçok faktör vardır bunlar;mantar,kıl dibi iltihapları,sivilce,kepek,aşırı yağlılık,kuruluk,yıkama sıklığı(çok sık veya çok seyrek),kullanılan ürünlere hassasiyet,allerji olabilir.Sebep bulunabiliyorsa önlenmeli veya dermatoloji uzmanının görüşü alınmalıdır.

 

SAÇLARDA KABARMA

Saçların kabarması çoğunlukla statik elektriklenmeden kaynaklanmaktadır ama saç teli kalınlığı, saçın sıklığı, saçın çıkış açısı, yıkama suyunun sertliği ve kullanılan şampuan gibi birçok faktörde etkili olabilmektedir.Yapılacak en güzel şey bu konuda etkili bir şampuan ve saç kremi kullanmaktır.

 

SAÇ KEPEKLENMESİ

   Cilt 7 kattan oluşan ve sürekli olarak alttan yenisi geldikçe en üstteki dökülen aktif bir organdır ve vücudun her tarafında böyledir.Cildin bu yenilenmesi en üstteki tabakanın daha büyük parçalar halinde olduğunda kepek olarak karşımıza çıkar.Yeterince sık yıkanmaması ve yetersiz durulama kepeklenmeyi artıran faktörlerdir.Uygun kepek önleyici bir şampuan genellikle yeterli olmaktadır.

   Kepek oluşumuna sebep olan diğer bir sebep saçlı deride mantar oluşmasıdır bu durumda farklı bir tedavi gerekebilir bunun için dermatoloji uzmanına muayene olmak en uygun davranış olacaktır.

Saç Ürünleri Satış

   Kepek problemi olan kişide saç derisi dışında kaş, şakak, alın gibi bölgelerde kızarıklıkla birlikte oluşan kepeğimsi döküntüler varsa, bu kişinin kepekten ayrı bir problemi olabileceğinden doktora başvurması doğru olur.

 

SAÇ UÇLARINDA KIRILMA

Saçınız nemli halde iken geniş dişli bir tarak kullanarak saçınızı tarayın. Tarama hafif hareketlerle uçlardan başlayıp açıldıkça yukarı doğru çıkarak yapılmalıdır. Bu şekilde saçlarınızı kırıklardan korursunuz. Geniş dişli, diş aralıkları açık ve saçın takılabileceği pürüzler olmayan tarak tercih edilmelidir. Fırça tercih ederken baş derinizi çizmeyecek şekilde kıl uçları yuvarlatılmış olanları tercih ediniz. Fırça kullanırken saçlarınızı yıpratacak sert hareketlerden kaçınmanız tavsiye edilir. Saçlarınızı önce uygun bir tarak yardımı ile tarayıp açtıktan sonra gerekiyorsa fırçalayınız.

SAÇLARDA KURULUK

Saçlarda kuruluk yapısal bir sorundur.Yağ salgısının azaldığı durumda ortaya çıkar.Sabun sık görülen kurutma sebeplerindendir.Kuru saçlara uygun şampuan ve saç kremleri kullanılmalıdır. Ayrıca saçları besleyici maskeler uygulanabilir.

SAÇLARDA MATLAŞMA

Saç parlaklığı ışığı yansıtan dış yüzeyinin pürüzsüzlüğüne bağlı olarak değişir.Saç telini yıpratan güneş ışığı,rüzgar,duman ve toz gibi  çevresel faktörler matlığın en önemli sebepleridir.Ayrıca boya,röfle, perma gibi kimyasal madde kullanılarak yapılan işlemler sonucunda yıpranır ve parlaklığını kaybeder.Matlıktan korunmak için gerekenler yapılmalı kurtulmak içinde uygun şampuan kullanılmalıdır.

SAÇTA AŞIRI YAĞLANMA

Saçta  yağlılık yaşa,cinsiyete ve kişinin genetik yapısına bağlıdır.Ergenlik döneminde artmaya başlayan yağ salgısı gençlik yılları boyunca devam eder.Azda olsa yağlı beslenmenin de yağlanmada etkisi vardır.Saçların dökülme döneminde de yağlılığın arttığı gözlenir burada asıl etken yağ salgısının artmasından çok saçlar azalırken yağ hücreleri azalmadığı için her saç teline düşen yağ miktarı artmakta ve saç yağlı görünmektedir.Yağlı saçlar için üretilmiş şampuanların kullanılması yeterlidir.

 

 

 

Saç ekim resimleri için www.sacekimiresim.com

 

Share
You can leave a response, or trackback from your own site.

39 Responses to “Saç sorunları”

 1. Muhammed dedi ki:

  Merhabalar. Ben 17 yaşındayım ve saçlarım siyah ve düz.kafam hafif yuvarlak bir yapıda. saçlarıma şekil veremıyorum. uzadıkça saçlarım hafıf kabarıyor ve dumduz oldugu için hiç şekil almıyorlar. bu yuzden sacımı fazla uzatmıyorum. sc sabıtkeyıcı spreyler denedım ama bir işe yaramad. jölelerde çok palak gosterıyor ve ben sacımın oyle parlak gorunesını ıstemıyorum. ne yapabılecegımı soyler mıınız? şimdiden teşekkürler.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ara makası atarak çözüm bulunabilir başka bir fikrimde yok

 2. mehmet dedi ki:

  slm hocam hair forte sprey ıle folixir ıle arasındakı fark nedır folıxır ıcerı şu sekılde İÇİNDEKİLER
  Dr. Meral’s Elixir® No 23 Herbal Novasome® Complex, Purified Water, Ethyl Alcohol, Linoleic Acid, Gamma Linolenic Acid, Oleic Acid, Propylene Glycol, Saw Palmetto Extract, Azelaic Acid, Glycerine, Adenosine, Grape Seed Extract (Procyanidin Oligomers), L-Arginine, Niacinamide (Vitamin B3), Panthenol (ProVitamin B5), N-Acetyl Cysteine, Panax Ginseng Extract, Epigallocatechin Gallate (EGCG), Perfume, Soy Isoflavonoids, Beta-sitosterol, Pyridoxine Hydrochloride (Vitamin B6), Zinc Sulfate, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  diğerinide kopyalayıp yapıştırıp kıyaslayın 🙂

 3. küçük soru dedi ki:

  Mehaba hocam;
  Uzun zamandır merak ettiğim bir şeyi soracağım saçlarımızı kestirdikçe saçın doğal şeklinde bozulma olur mu? Mesela dalgalıysa ya da kıvırcıksa düzleşir mi?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  hayır sç yapı değiştirmez

 4. ne yapsa? dedi ki:

  Merhaba hocam,
  Saçımın yapısı kıvırcık ve dalgalı.Saçıma uygun şampuan ve kremi kullanıyorum.Saçımı kurutmadan önce sadece bir kere ve az miktarda 7/24 şekillendirici sürüyorum.Önceden gayet iyi olurken son 1 haftadır eski şeklini almıyor.Saçımın elektriklenmesi duştan sonraki 2.gün olurken artık ertesi gün olmaya başladı. 15 yaşındayım ve saçıma herhangi bir zarar gelmesini istemem. Düzleştirme ya da maşa gibi işlemleri uygulamıyorum zaten. Bunun sebebi ne olabilir?
  Ve ikinci olarak sizden bir tavsiye istiyorum:
  Saçımı duştayken taramalı mıyım yoksa krem sürdükten sonra ellerimle mi taramalıyım?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  saçınızın kalite kaybetmiş uç kısımlarını kesitirin

 5. deniz dedi ki:

  merhaba atilla bey bukadar insana yardımcı olduğunuz için size çok teşekkür ediyorum. 30 yaşındayım benim saçlarımda seyrelme olmaya başladı. eczanedeki ürünlere daha çok güveniyorum. minoksil almayı düşünüyorum. onunda tozuna göre farklılıkları var hangisini almamı önerisiniz yada sizin önerebileceğiniz bir ürün varmıdır. daha öncede biotin içerikli bir şampuan önermiştiniz. onu hala kullanıyorum ama yinede ek bir desteğe ihtiyacım var saçlarım hergeçen gün seyreliyor. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
  Op.Dr. Atilla KAYA
  erkekseniz % 5 kadınsanız % 2 kullanın
  şampuanlardan beklentiniz sınırlı olmalı
  procapil içeren spreylerin minoxidile ciddi üstünlükleri var araştırın

 6. nazli dedi ki:

  Merhabalar. Benim erkek arkadasimin saclari yapisik yagli ve sert . Bu arada bir tekrarliyor. Ve asiri strese girdi saclarim dokulurse diye :/ ne yapmaliyizz?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  yağlanma dönem dönem artabilir,yağlı saçlar için önerilen şampuan kullansın

 7. Özgür dedi ki:

  Sayın Hocam;
  İki yıldır saçlarımı Bioxcin ile yıkıyorum. Sebep o mudur bilmem alın bölgem aynı saçlarım gibi yağlanıyor. Sakal bölgemde hiç birşey yok fakat alnım sürekli yağlı. Bu yağlanma nedendir ve nasıl kesebilirim acaba? Saygılar sunarım.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Şampuanlar bazı kişilerd eyağlanmaya sebep olabiliyor,şampuan değiştirmek önerilir.

 8. mustafa dedi ki:

  Merhaba Hocam;
  Saç derimde ve kaşlarımda 8 yıldan beri seboreik dermatit hastalığı var. Zaman zaman azalmakla beraber tam bir düzelme olmadı. Güvendiğim bir cildiye doktoruyla takipli bir tedavide uyguladık.Ancak net sonuç yok.
  Bunun yanında saçlarımda giderek seyrelme var ve daha çok şakaklardan bir açılma söz konusu. Saç dökülmesini önlemek için yaklaşık 8 ay propecia ile beraber medobioHtin kullandım. Saçların kalitesini artırdığını farkettim. Daha sonra proscarı 4’e bölerek kullanmaya başladım ve yan etkilerinden korktuğum için bunu haftada 2-3 kez kullanıyorum. Bu arada medobioHtin’in de sizin yorumlarınızdan birinde çakma bir ürün olduğunu okudum. Sorularım;
  1. Dökülmeye daha önceki bir doktorun dediğine göre erkek tpi dökülme sebep oluyor ancak ben aşırı kepeklenmenin ve onları temizlerken kendimin daha fazla dökülmeye sebep olduğunu düşünüyorum.Sizce erkek tipi dökülmemi önlemek için haftada 2-3 kez proscar çeyrek yeterli olur mu? birde biotin için hangi tableti önerirsiniz.
  2. Kepeklenme yüzünden dökülen saçlar geri gelir mi? ve kepek saç derimi tıkadığı için daha fazla döker mi?
  3. 2-günde bir saçı yıkamak yeterli mi veya seboreikli hastalar için daha mı sık veya seyrek periyotlarla yıkamalıyım. Zetion şampuan kullanıyorum. İlk başta daha fazla faydasını görmüştüm ama şimdi eskisi gibi saçımı arındırmıyor kepekten. Hangi şampuanı önerirsiniz.
  4. Ben saçımı yıkarken el ile fiziksel baskının saçı daha çok döktüğünü düşünerek fazla friksiyon yapmıyorum. Acaba bu yanlış mı bunu yaparken korkamadan yapmalımıyım. belki böylece deriye yapışan kepekleri daha kolay arındırabilirim.
  Sorular uzun olduğu için özür diler. Kıymetli
  cevaplarınızı beklerim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  1-çeyrek proscarı 2 günde bir alabilirsiniz daha az alırsanız etkisi olmayabilir,daha seyrek almak yerine 1/8 veya 1/10 proscar almanız daha mantıklı bir çözüm.piyasadaki tek taklit ürün almışsınız onun dışındakilerin hepsi olur 🙂 burdan marka önerince kendini bilmezler eleştiriyor.uzun süre kullanacağınız için 100 tabletliklerden günde 5 mg alabilirsiniz böylece ekonomikte olur
  2-zarar veren kepek değil kepeğe sebep olan dermatittir.
  3-seborede şampuan seçimi deneme yanılmayla en doğru şekilde bulunabilir,tabi birde asıl hastalık tedavi edilmeli,yıkama sıklığının önemi yok
  4-friksiyon saçın köküne zarar veremez,yapabilirsiniz
  8 yıldan sonra seboreden kurtulabileceğiniz absürd bir tedavi önereyim,hipnoterapiyi araştırın şaşıracağınız sonuç elde edersiniz.

 9. yasemin dedi ki:

  öncelikle böyle bir site yaptığınız için çok çok tşk ederim. artık bu piyasadaki saçma sapan ürünlerden okadar sıkıldımki!saçlarımda dökülme problemi var doktorum minoxil losyon ile birlikte shen-min tablet verdi bu ürünle ilgili görüşlerinizi alabilirmiyim? 6 ay kadar kullanıcam ama ürünle ilgili hiçbirşey bilmiyorum, yardımcı olursanız çok memnun olurum. artık hiçkimseye bişey sormuyorum çünki herkes elindeki ürünü satmanın derdinde!!!! şimdiden çok tşk ederim
  Op.Dr.Atilla Kaya
  minoxil FDA onaylıdır ve % 80 cevap almanız beklenir
  shen min yerine daha bilimsel ürün olan B7 vitamini (biotin) günde 2 mg kullanmanız daha doğru olur

 10. hilal dedi ki:

  merhaba,
  ben 29 yaşındayım. yaçlarımda özellik son bir ayda aşırı yağlanmaya başladı. ne yaptıysam yağlanmasını br türlü engeleyemiyorum. neredeyse tüm yolu denedim. birde saçlarımı yıkamama rağmen ara ara kaşıntıda yaşıyorum. ne yapmam gerekiyor. beni yönlendirebilirmisiniz?teşekkürler
  Op.Dr.Atilla Kaya
  dönem dönem yağlanma artabilir yıkama sıklığınızı azaltabilirsiniz

 11. soru dedi ki:

  hocam napıcam ben ne olur yardımcı olun daha öncede yazmıştım 17 yaşındayım saç dökülme problemi yaşıyorum üç yıldır doktora gittim kan tahlili flan bişyler yaptılar demir eksikliğine bağlı kansızlık çıktı ve erkeklik hormonu biraz fazla dedi ama tam net bişy söylemiyo artık yüzümde kalmadı doktorlara bu civardakilerin hepsi tanıyor beni üç yıl önce nane yağı soğan suyu sürüdm dedim ondan mı diye soruyorum onun fazla bi zararı olmaz diyolar sizce neden madem son defa soruyorum hocam saç dökülmesi promleminin nerden geldiğini anlamak için ayak tırnağından saç derisne kadar olan tüm sorunları çıkaran bi test var mı? adı ne yada öyle bişy yoksa hangi testleri yaptırmam lazım? dökülmenin nerden kaynaklandığını öğrenmek için isimlerini söyleyin size zahmet son defa taramdan geçiyim bu sefer fayda olur inşalah sorun ne bi bilsek ona göre de bi tedavi şekli başlarız bana bi yol gösterin nolurrr Allah razı olsun
  Op.Dr.Atilla Kaya
  ne yazıkki saç dökülmesinin sebebini gösteren bir test yok ve yapılanlarında hepsi hastayı ikna etmek için yapılır vede yol göstermez,bu konuda birikimli bir dermatologdan yardım almak durumundasınız.

 12. tolga dedi ki:

  hocam benim sorunum 14 yasında basladı şimdi 27 yasındayım,saçalrım aşırı kasınıyor 2 gün yıkamasam çok tatlı kasınıyor kasıyıncada tırnaklarımın arası doluyor,saçlarımı soğuk havada bile kapatamıyorum bereyle 2 dk sonra kasıntı baslıyor,birde çok döküldü derim gözüküyor herhangi bir doktora gitmedım.beslenmeme dikkat ederım.bunun sebebi nedir çaresi varmıdır tekrar kazanabilirmiyim saçlarımı ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden tşk ederım
  Dr.Atilla Kaya
  Eskisi gibi olması zor,bu kadar kaşıntı varsa dermatologla görüşmelisiniz.

 13. cemmre dedi ki:

  hocam günaydın. ben de erkek tipi dökülme var. saçlarımın üst kısmı çok seyrek ve saçlarım her taramada avuç avuç dökülüyo. cildiyeye gittim. demir eksikliği var dedi. ve bana demir ilacı yanında bepanthen ampul verdi. 6 gün iğne şeklinde bunu kullancam. sizce bi faydası olur mu. lütfen cevap verin hocam. şimdiden çok teşekkür ederim.
  Dr.Atilla kaya
  demir eksikliği bu şekilde dökülme yapmaz bence bepanthenden çok bir başka dermatologa muayene olmanızın faydası olur 🙂

 14. kadir dedi ki:

  iyi günler,saçlarım dikçıkıyor ben saçlarmı yatırmak istiyorum, bir yolu var mıdır?
  Dr.Atilla kaya
  Kuaförlük uygulamaları dışında bir şey olduğunu sanmıyorum.

 15. tekin dedi ki:

  hocam selam oncelıkle bızımle tek tek ılgılendıgınız ıcın cok ama cok tesekkur ederım 26 yasındayım saclarımın on kısımlarında acılma var yavas yavas baktım tepe bolgesındede gozle gorulur seyreklıkler olusmaya basladı ınanın cok canım sıkılıyor ve morallerım bozuluyor elımde degıl 3 4 ay mınoxıdıl kullandım acayıp kasıntı ve pullanma yaptı malesef bırakmak zorunda kaldım daha sonra sızın hgf spreyden sıparıs verdım buyuk umutla ama onuda 3 hafta kullanabıldım oda cok kasıntı yaptı kullanmayı bırakmak zorunda kaldım sımdı ıse proscar tablet kullanıyorum bugun yenı basladım ama acıkcası bırazda cekınıyorum malum yan etkıerı pek ıc acıcı degıl bırde tabletlerı 5 e bolemedım eczacı 1 şırınga verdı tabletı buna koy uzerıne 5mg sıvı koy hap erıyınce hergun 1mg suyun ıcıne sıkıp içersin dedı acaba boyle ılacın etkısı yanı sonucta sırınganın ıcınde sıvı halde 5 gun beklemıs oluyor ılacın bozulma durumu varmı? dolapta bekletıyorum birde hocam sızın onerebılecegınız etkılı 1 ılac varmı kaşıntı yapmıcak olan 🙁
  Dr.Atilla kaya
  Doğrusu proscar ı suda bekletmeniz aklıma yatmadı bozulabilir,onun yerine keskin bir bıçak alın proscarı ortadan sonrada parçaları ortadan kırın.bir kaç tanesi eğitim zaiyatı olsun sonra öğrenirsiniz. 🙂

 16. erol dedi ki:

  merhaba hocam.ben seboroik dermatit hastalığı hakkında bilgi almak istiyorum sizden.tedevisi nasıl oluyor.ben de bu hastalık var da.sağlıcakla..
  Dr.Atilla Kaya
  Dermatit uğraştırma htimali olan bir hastalık bence yüz yüze görüşebileceğiniz bir dermatologa takip ettirin.

 17. hakan dedi ki:

  Merhaba Atilla Hocam,
  Birkaç gün önce kulak altından bir ameliyat geçirdim. Doktorum bana 1 hafta banyo yapmamamı söyledi. Ameliyatlı bölgeye su değdirmeden saçlarımı yıkamam imkansız. Bir hafta boyunca saçlarımı yıkamamış olmam bir problem yaratır mı? Ve saçlarımı bu süre boyunca nasıl temiz tutmam gerektiği açısından önerileriniz var mı?
  Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür eder, iyi günler ve iyi çalışmalar dilerim.
  Dr.Atilla Kaya
  O bölgede yaptığım guatr ameliyatından 48 saat sonra banyo veriyordum bana sorarsanız banyonuzu yapmanızda hiçbir sakınca yok.Ama yıkamasanızda saçlarınıza hiçbir şey olmaz.Aylarca yıkanmaya evsizler genellikle kel olmuyor 🙂

 18. pray dedi ki:

  cevap için çok teşekkür ederim hocam ama kilo olarak çok zayıf olduğu halde aslan başı gibi saçları olan insanlar var.ben de öyle çok zayıf sayımam ama şöyle de bir gerçek var. saçlarımın çok gür ve canlı oldupu dönemlerde 60 kilo flandım. sonra aşırı iş sresi ve 50 kiloya düşmemle saçlarımın formunun bozulması aynı dönemlere rastlıyor. ama düşünüyorum da ben eskiden de hiç sağlıklı beslenmezdim kiii??? aburcuburla kilo alıyordum 🙁 Allahım sanırım çok garip bi vakayım. tam olarak ne yemem gerekiyor hocam. kahvaltısız adım atmam, öğlen yemeklerim düzensiz akşamları güzel yemek yerim 🙁 hocam ne olur biraz daha uzun ve açıklayıcı bir cevap 🙁 buna ihtiyacım var 🙂
  not: şampuanımı da değiştiriyorum olmuyor olmuyor olmuyooooor
  Dr.Atilla Kaya
  Uzun yazmama gerek yok saç kalitesinin bunlarkla ilişkisi yok.

 19. pray dedi ki:

  Merhaba hocam,
  Ben 28 yaşındayım 4 yıldan beri saçlarımda inanılmaz bir değişim oldu. Gür ve güzel buklelerim artık yok. saçlarım sönükleşti, telleri inceldi, saçlarım az değil ama eskisi gibi gür de değil telleri de ince.. . Eskiden fön tutmayan saçlarım artık dalgalanmıyor bile. Saçlarımda matlaşma ya da kırık da yok. Şimdiye kadar hiç boyatmadım veya herhangi bir kimyasal işlem de görmedi, jöle vb. de çok kullanmıyorum. Sadece 4 sene önce haftada 1 defa fön çektiriyordum. O dönemden bu zamana 4 yıldır en fazla 5 – 6 kez saçıma fön çektirmişimdir. Ama buna rağmen eski saçlarım geri gelmiyor… Bundan dolayı kıvırcık saçlarım bozulmuş olabilir mi? yeni gittiğim bir kuaför saçlarımın sağlıklı olduğunu söylüyor. Bir dönem çok döküldü. Ama şimdi minik minik yeni saçlar çıkıyor ama yine ince telli.
  Ne oluyor benim güzelim saçlarıma anlamıyorum 🙁 yapmadığım bakım kürü kalmadı. Zeytin yağları, badem yağları, e-vitaminleri…
  Dr.Atilla Kaya
  Ağızdan besleyiciler almanız daha iyi olabilir

  lütfen bana yardım edin.. saçlarımı geri istiyorum.. ne yapmama gerekiyor?

  teşekkürler
  nil

 20. Hasan dedi ki:

  Selamlar, öncelikle şimdiden teşekkür ederim, hemen hemen herkesin sorusuna yanıt verilmiş umarım benim sorunumda yanıtsız kalmaz.Ben Mısır’da yaşıyorum yaklaşık iki yıldan bu yana buradayım. Gelmeden önce çok sık gayet yogun saçlarım vardı fakat geçirdigim iki seneye yakın zamandan sonra saç tellerimde incelmeler ve dökülmeler oluyor yavaştan kelleşiyorum 🙂 aynı binada yaşadığımız diger arkadaşımdada aynı sorun görünüyor onun durumu benden daha kötü işimizde biraz stressli ama ben strese baglamıyorum çünkü işten çıktıktan sonra işi pek düşünen birisi değilim, dış etkenlerden hatta şebeke suyundan olduğunu düşünüyorum. Türkiye ye tatile gittigimde bir hafta içinde dökülme kesiliyor. özellikle sabahları kalktıgımda yastıktaki saç kalıntılarını gözlüyorum. Türkiyede bir hafta içinde dökülme kesildi. dış etkenlerden dolayı dökülüyorsa nasıl tedavi uygulayabilirim. Ne önerirsiniz. Teşekkür Ederim.
  Dr.Atilla Kaya
  Çok bilimsel değil ama dış etken dendiğinde akla sistem suyu ve temizlik ürünleri gelir.Şampuanınızı burdan götürebilirsiniz,suyda büyük filtreler var evin girişine takılan bir filtre alıp suyu yumuşatabilirsiniz.Ayrıca saçınızı besleyici ve dökülmeyi önleyici ilaçlar kullanabilirsiniz.

Leave a Reply