Fue Gold Nedir?

Kredi kartlarının kalitesi arttıkça gold, platinium gibi eklentiler konuyor. Sanırım uyanık birileri bu tür bir eklentinin tüketiciyi yönlendirmede etkili olacağını düşünmüş olacak ki böyle bir tabir kullanmış. FUE Gold ekim dünyada hiçbir ülkede kullanılmayan tamamen Türkiye’de icat edilmiş bir terimdir, sadece terimdir. Bunun dışında farklı bir uygulama değildir.

FUE Gold’da kullanılan aletler altından yapılmışmış, eğer kargalar saç ekimini bilseydi bunu duyunca gülmekten çatlardı herhalde. Çünkü dünyada bütün ameliyatlar sert metalle yapılırken dünyada bir tek yerin bu işi çok yumuşak olan altınla yapması kargalara bile gülünç gelirdi.

FUE’de vücuda girecek kök kısmına asla dokunulmamalıdır. Buna neyle dokunulursa dokunulsun zarar görebilir, dokunmadan ekiyorsanız da işin en kolay yapılacağı alet kullanılmalıdır.

uc-nasil-olmali

Altın madeni çok yumuşak olduğundan herhangi bir cerrahi işlemde kullanılamaz hele hele saç ekimi gibi ince aletlerin kullanılması gerektiği düşünülürse o altınla hiçbir işlem yapılamaz, çünkü hemen eğilir. Bunu anlamak için kıldan biraz kalın bir altın tel alıp dokunmak yeterli olur.

Bir diğer anlaşılmaz şeyde altının insan vücuduna uyumlu olması konusu, insan vücudunda kullanılan hiçbir madeni parça (kemiklere konan parçalar, eklem değişimleri, kalp kapağı değişimleri gibi) altın ya da altın kaplama değildir.

Siz siz olun altın çok kıymetli diye balıklama atlamayın bir kez daha düşünün.

Yazı genelsaglik.org tan alıntıdır.

Updated: 27 Nisan 2013 — 13:17

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir