Sakal bıyık ekimi sorular cevaplar

Sakal bıyık ekimi ilk başta aykırı görünsede köselik,sakal bölgesi yaralanması,yanık izinin kaybedilmesi gibi bir çok önemli sorunu çözebilmektedir.

Sakal bıyık ekimiyle ilgili sorularınızla hem aydınlanır hemde sayfanın zenginleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.

Sakal çıkması kaç yaşına kadar beklenmeli? 20 yaşına kadar sakal çıkmadıysa bu yaştan sonra çıkması beklenmez.

Sakal ekimi için kıllar nerden alınır? Sakal ekiminde en yaygın kullandığımız alan ense bölgesi kıllarıdır çünkü sakalı çıkmayanlarda genellikle göğüs kılıda olmuyor.Yara izinde ise kişinin isteğine göre diğer sakal alanları ve diğer vücut kıllarını kullanabiliyoruz.

sac urunleri satis Sakal bıyık ekimi sorular cevaplar

Hiç sakalı çıkmayan bir köseye ne kadar sakal bıyık ekilir? Beklenti çok önemlidir:Çok seyrekte olsa 1000 kök sakal kösede ciddi görsel değişiklik sağlar ama 2000-3000 kök civarında ekim daha iyi sonuç verir.

 benım sorunum sakalrımın kızıl kına rengınde cıkması bunun sebbebı nedır veya herhangı bı tıbbı cozumu varmıdır ? Sakal rengi genetik yapıya bağlıdır değiştirmeniz mümkün değil.

Sakalımdaki yanık izine ekim yapılabilirmi? Yanık izini kaybetmek mümkün değil ancak o bölgeye sakal ekimi yapılarak belirgin kamuflaj sağlanabilir.

Ekilen sakal tıraş ediliyormu uzuyormu? Ekilen sakal normal sakaldan farksızdır günlük tıraş edilebildiği gibi uzatılabilirde.

Sakal ekimi ile ilgili ayrıntılı bilgi ve zengin resim arşivi için sakal ekimi

857 Yorumlar to “Sakal bıyık ekimi sorular cevaplar”

 1. berkay

  merhaba benim yüzümde hiç sakal yok favori bölgesinde çok az var yüzümün tamamına sakal ektirsem dolgun durması için kaç kök önerirsiniz ve kaç bin lira tutar ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  5-10 000 kök ekilebilir

 2. hüseyin

  öncelikle selamlar hocam benimde sakal problemim var ankaradan maddi sıkıntısı olmayan arkadaşlar bei hocama gönderip denek olarak kullanabilir :D
  Op.Dr.Atilla KAYA
  dennecek bir şey kalmadıki yüzlerce kişiye ektim :)

 3. emrah

  Hocam benim yüzümde sakal cikmasi gereken yerlerde tırnsk izleri var sakslım seyrek çıkıyor sakal ekilerek ve biraz uzadiginda izler kamufle edilirmi. Hastahaneniz hangi ildedur
  Op.Dr.Atilla KAYA
  evet sakal uzatılmasa da kamufle eder
  istanbuldayız

 4. Ahmet

  Hocam merhabalar, benim size sorum şu; Ben gündelik masturbasyon yapıyorum 18 yaşınada yeni girdim bıyık,çene altı ve sakallar çıktı fakat yanak bölgesi çıkmıyorum üstelik bıyık ve sakallarım kalınlaşmıyor çokta zayıfım 48 kg ağırlığında acaba masturbasyon yüzünden olabilirmi bırakamıyorum şu illeti eğer sorun masturbasyonsa bırakacağım çevremdilerin hepsi masturbasyon yüzünden olduğunu söylüyo doğrumu acaba hocam bırak kilo alırmym ve bıyık ve sakallarm kalınlaşırmı?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  masturbasyonla sakal çıkması arasında kesinlikle hiçbir ilişki yok

 5. zeki

  Siz doktor olduğunuza eminmisnz ben şimdiye kadar hangi doktora sorsam hep aynı cevabı aldım jilet sakalı sertleştiriyo ve dahada erken uzamasını sağlıyo bence milleti yanıltmamalsnz..
  Op.Dr.Atilla KAYA
  tamam siz kazıtın, saçınız kalınlaşır anladığım kadarıyla kafanız kalın böylece uyumlu olur

 6. mahmut

  Hocam peki birdenmi kalınlaşır yoksa yavaş yavaşmı ben 18 yaşına girdim çok geç uzuyo en sık hangi yaşlarda kalınlaşmaya başlar
  Op.Dr.Atilla KAYA
  aylar içinde kalınlaşır

 7. mahmut

  @Merhaba hocam. Ben 18 yaşına yeni girdim sakal ve bıyıklarım çıktı fakat yanak bölgesinde ince tüyler çıkıyor bıyıklarım,çene bölgesi faorilerm sert çıkmaya başlıyor ama yanağımda ince tüyler var ne kadar traş etsem boş bu durumdan rahatsız oluyorum ne yapmamı önerirsiniz cevabınızı bekliyorum, saygılarımla..

  Op.Dr.Atilla KAYA
  tıraş etmenin hiçbir yararı olmaz boşa jilet telef etmeyin :)
  sabırlı olun bazı kişilerin geç çıkar

 8. salih

  hocam 16 yaşındayım bıyık çıkıyor ve cene altında 5-6 tel sakal çıkıyor fakat faollerımın altında sakal cıkmıyo acaba ben kösemiyim ailede köse olan yok
  Op.Dr.Atilla KAYA
  köse demek için daha çok erken

 9. Selo

  hocam benim bıklarım ve çene altında sakal çıkıyor. fakat topsakal bırakmak için baglanmıyor. o yanlar tamamen boş. buna kaç kök gerekir veya kaça mal olur? 1ay daha istanbuldayım ve hazır burdayken yaptırmak istiyorum.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  sıklık beklentinize göre çok değişir

 10. alper

  Sayin hocam ben 18 yaşimdayim sakal kaç yaşina kadar cikar ve kose oldugunu nasil anlarsin hocam
  Op.Dr.Atilla KAYA
  22 yaşına kadar çıkabilir
  tahlille anlaşılabilir

 11. furkan

  Ben 18 yaşimdayim çenede sakallarim var biyiklarda var yuzde yok tuyler var kesiyorum ama serleşmiyor neden
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kesmekle sertleşmez,bazı insanların geç sertleşir bazılarının hiçbir zaman sertleşmez

 12. Yavuz

  Hocam,26 yaşındayım.Sakalım ve bıyığım seyrek.Fakat sarı tüyler mevcut bunların siyahlaşması mümkünmü çünkü hergeçen zaman daha koyulaştığını hissediyorum.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  çok etkisi olacağını sanmıyorum ama 10 mg lık B7 vitamini tabletlerinden günde bir tane kullanabilirsiniz.

 13. mehmet

  hocam benim bıyığımın ortasında parmak kadar boşluk var randevu aldığım gün geldiğimde ekim gerçekleşir mi ayrıca ekim işini bizzat kendiniz mi yapıyorsunuz? iyi günler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  evet geldiğiniz gün yapabiliriz
  her kökü kendim ekerim

 14. onur

  hocam peki siz birşey yapabilir misiniz tekrar ekme gibi
  Op.Dr.Atilla KAYA
  evet doğal geçiş sağlayabiliyoruz

 15. onur

  merhaba hocam bundan bi kaç öncesine kadar özel bi hastanede lazerle sakal şekillendirme tedavisi görüyordum seanslar bitince sakallarımda bi çelimsizlik olduğunu farkettim acaba ne önerirsiniz
  Op.Dr.Atilla KAYA
  beklerseniz kısmen düzelir ama eski haline gelmez,yapacak fazla bişey yok

 16. tarık

  hocam ekimden sonra kabuklanmalar pullanmalar bitiyorda sakaalın altı pembemsi oluyo ya yanık gibi o ne zaman geçiyo en önemlisi de o ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  4-5 günde büyük oranda geçiyor

 17. ahmet

  hocam kılların alındığı ense bölgesinde iyileşme ve kapanma kaç günde oluyoki
  Op.Dr.Atilla KAYA
  5-10 gün

 18. Deniz

  Hocam iğne ile ekim yapılırsa iğne izi olmayan su tende kalan en son ki kırmızı pembemsi görüntü normal bir dokudaki insanda kaç günde geçer ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  2-8 hafta

 19. Deniz

  hocam sakal ekimi amaçlı görüştüğüm birkaç yer kanal açmadan ekim mi yapılır dedi kanal açmadan ekim nasıl yapılıyo bizi de aydınlatırsanız seviniriz
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kanal açan alet jilet gibi keskin bir cihazdır,ben kesici alet kullanmıyorum iğne ile delip iğnenin çıktığı yere ekiyorum.

 20. serdar

  arkadaş güzel soru sormuş kırmızılıkların uzun süre kalması çok sıkıcı bi durum .. Hocam peki kanal açmadan ekim yapılabilir mi ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ben hiç kanal açarak ekim yapmadım (eğitim dönemi hariç)

Konu Hakkında Uzmanımıza Sorunuzu Sorabilirsiniz?

ankara